عذرخواهي كردن چهارمحال و بختیاری غیرمجاز

عذرخواهي كردن: چهارمحال و بختیاری غیرمجاز اسلحه پرونده میلیون شکار غیرمجاز شهرام احمدی حفاظت محیط زیست

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی هند در دوراهی گزینش نفت ارزان کشور عزیزمان ایران یا حرف‌شنوی از ترامپ

تحریم‌های آمریکا علیه نفت کشور عزیزمان ایران دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند را در شرایط بغرنجی قرار داده است.

هند در دوراهی گزینش نفت ارزان کشور عزیزمان ایران یا حرف‌شنوی از ترامپ

هند در دوراهی گزینش نفت ارزان کشور عزیزمان ایران یا حرف شنوی از ترامپ

عبارات مهم : انرژی

تحریم های آمریکا علیه نفت کشور عزیزمان ایران دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند را در شرایط بغرنجی قرار داده است.

به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، اگر هند به حرف آمریکا گوش کند، ممکن است از دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در تجارت امتیاز بگیرد ولی تامین ارزان و ارزشمند نفت کشور عزیزمان ایران را از دست خواهد داد.

ارزش واردات نفت هند از کشور عزیزمان ایران در سال مالی منتهی به مارس به حدود ۹ میلیارد دلار بالغ شد و جایگزینی آن با نفت آمریکا به دهلی نو کمک خواهد کرد ۲۴.۵ میلیارد دلار مازاد تجاری که با بزرگترین اقتصاد دنیا دارد را کمتر کند. طبق آمار اداره اطلاعات انرژی و اداره آمار آمریکا، هند در حال حاضر نفت بیشتری از آمریکا خریداری می کند.

هند در دوراهی گزینش نفت ارزان کشور عزیزمان ایران یا حرف‌شنوی از ترامپ

پایان دادن به خرید نفت از کشور عزیزمان ایران به قیمت سنگینی جهت هند تمام می شود لیکن این کشور دیگر نمی تواند در هزینه های حمل و مدت اعتبار طولانی که کشور عزیزمان ایران نسبت به سایر صادرکنندگان عرضه می کرد برخوردار شود. ولی هند ممکن است در کم کردن مازاد تجاری با آمریکا در قلب جنگ تجاری ترامپ با چین سود کند. به عنوان نمونه ممکن است آمریکا در مسائلی مانند قرار گرفتن هند در فهرست دستکاری کنندگان، ملایمت نشان دهد.

آبشیک کومار، تحلیلگر انرژی در شرکت “اینترفکس انرژی” در این باره اظهار کرد تحریم های نفتی علیه کشور عزیزمان ایران وقت طلایی جهت فروش زیاد نفت آمریکا به بازار هند هست. شدت یافتن جنگ تجاری میان آمریکا و چین نیز میزان بیشتری از نفت آمریکا را به بازار هند هدایت خواهد کرد.

تحریم‌های آمریکا علیه نفت کشور عزیزمان ایران دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند را در شرایط بغرنجی قرار داده است.

هند که در نیمه اول امسال به طور میانگین ۵۵۰ هزار بشکه در روز نفت کشور عزیزمان ایران را وارد کرد، هنوز موضع رسمی خود در قبال خرید نفت از کشور عزیزمان ایران را اعلام نکرده هست، با این حال مقامات هندی به پالایشگاه های این کشور گفته اند در صورت عدم دریافت معافیت از واشنگتن، خود را جهت یافتن نفت جایگزین آماده کنند

واژه های کلیدی: انرژی | ایران | آمریکا | دونالد ترامپ | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz